-

O NAS


Z umiarkowanym optymizmem patrzymy w  przyszłość

Stal - Metale i nowe technologie
W numerze 11/12 magazynu STAL Metale & Nowe Technologie zamieszczony został wywiad z przedstawicielami czołowych polskich firm oferujących konstrukcje stalowe. O odpowiedź na pytania dot. rynku konstrukcji stalowych poproszony został również Prezes Zarządu Trasko-Stal Dariusz Haraj.

Fragmenty wywiadu:

Jakie zastosowanie znajdują produkowane przez Państwa firmę konstrukcje stalowe? Co świadczy o ich wyjątkowości, czym wyróżniają się Państwo pośród konkurencyjnych firm?Stal - Konstrukcje stalowe
Konstrukcje stalowe projektowane i wytwarzane w Trasko-Stal Sp. z o.o. stosowane są m.in. do budowy hal produkcyjnych i magazynowych. Produkujemy konstrukcje stalowe dla klasycznych magazynów i składów, centrów logistycznych i terminali towarowych. Współpracujemy przy inwestycjach związanych z budową centów handlowych, obiektów usługowych i sportowych, gdzie wykonujemy zadaszenia stadionów. Oferujemy specjalistyczne konstrukcje stalowe dla przemysłu, m.in. konstrukcje wsporcze dla silosów i kotłów grzewczych. Jesteśmy również aktywni na polu inwestycji w rolnictwie – projektujemy, produkujemy i montujemy konstrukcje stalowe dla budynków inwentarskich i gospodarczych.
Trasko-Stal Sp z o.o. skupia się na dwóch aspektach – potrzebach klienta oraz jakości naszych usług i produktów. Dokładnie sondujemy wymagania klienta i na bazie doświadczenia i profesjonalnej wiedzy dostosowujemy rozwiązania. Stosujemy jedynie certyfikowane surowce. Bezwzględnie przestrzegamy wymogów i standardów obowiązujących norm. Kwalifikacje Trasko–Stal Sp. z o.o. zostały potwierdzone przez Ośrodek Certyfikacji Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach poprzez nadanie naszej firmie Certyfikatu Zarządzania Jakością wg normy PN – EN ISO 9001:2001. Posiadamy Certyfikat Spełnienia Wymagań Jakości w Spawalnictwie wg normy PN-EN 3834-2:2007 oraz Certyfikat Instytutu Spawalnictwa w Duisburgu SLV upoważniający do przeprowadzania robót spawalniczych zgodnie z normami DIN 18800-7 i DIN 15018. Ostrowska wytwórnia konstrukcji stalowych została również finalistą konkursu Forum Jakości  Quality International 2007 w kategorii „Q1 Product – Produkt najwyższej jakości”. Prawdziwym potwierdzeniem naszych umiejętności i jakości produktów jest dla nas jednak zadowolenie Klientów.

Jakie były najważniejsze Państwa projekty? Czy firma reprezentuje również inne profile produkcji?
Początki naszej działalności sięgają roku 1996. Od tamtego czasu uczestniczyliśmy w wielu ważnych projektach. Warto wymienić dostawę konstrukcji stalowych dla Międzynarodowych Targów Poznańskich, Teatru Polskieto w Warszawie, centrum handlowego Silesia City Center w Katowicach, Galerii Krakowskiej oraz hali produkcyjnej Alma w gm. Kobierzyce pod Wrocławiem. Współpracowalismy również przy zagranicznych projektach na terenie Niemiec, Litwy, Rosji i Chorwacji. Obecnie staramy się sprostać rosnącemu popytowi na usługi projektowe. Rozbudowujemy nasze Biuro Projektów i poszerzamy zakres jego usług. Staramy się oferować kompleksową obsługę klienta w zakresie konstrukcji stalowej – projektujemy, wytwarzamy elementy konstrukcji, transportujemy i montujemy konstrukcję na miejscu budowy. W swojej działalności idziemy dalej, tzn. projektujemy, dostarczamy na plac budowy i montujemy obudowy dla zaprojektowanych przez nas konstrukcji obiektów. Chcemy być firmą, która klienta jest w stanie obsłużyć od projektu po zmontowanie skorupy obiektu.

Jakie są wady, a jakie zalety jeśli chodzi o zastosowania konstrukcji stalowych w budownictwie?
Niewątpliwą zaletą stali jest krótki czas realizacji inwestycji. Wielokrotnie ma to decydujące znaczenie dla klienta w wyborze technologii budowania. W rywalizacji z betonem konstrukcje stalowe wygrywają mniejszym ciężarem oraz małym obszarem placu budowy. Ważna jest również łatwość wprowadzania napraw i zmian w obiekcie o konstrukcji stalowej. Po likwidacji obiektu możliwy jest niemal pełny recycling elementów stalowych. Stal nie jest doskonałym budulcem. Są takie realizacje, gdzie stal nie jest w stanie konkurować z żelbetami.

W dzisiejszych czasach, przy zalewie informacji, technologii i nowych materiałów bardzo ważne jest profesjonalne doradztwo. Czy świadczą Państwo usługi doradcze swoim klientom?
W bieżącym roku rozpoczęliśmy budowę aktywnych służb handlowych. Nasi handlowcy oferują  profesjonalne doradztwo dla klientów.  Dostarczają pomoc w wyborze technologii budowy obiektu, projektowania, doboru najodpowiedniejszych materiałów oraz akcesoriów do potrzeb klienta. Biuro Projektów Trasko-Stal Sp. z o.o. oferuje również optymalizację posiadanych już przez klienta projektów, co przynosi oszczędności i skraca proces inwestycji.
-
Engine by Eclipse Design